
- Denne begivenhed er allerede afholdt.
Conscious Urban Retreat – 24 timer for singler
28. november 2020
kr3995
Tag på retreat midt i indre by i København med Signe V. Bentzen på det lækre Hotel Kong Arthur.Nyd en skøn overnatning på hotellet og tag med på workshop, hvor vi bruger dagtimerne på mindfulness og komme tilstede i din krop. Dagen igennem vil vi veksle mellem at arbejde indad og arbejde udad i nærværende møder med de andre singler.
Det bliver dag fuld af blødhed, feel-goodness og bevidsthed. Hvornår er jeg et sundt “ja” eller “nej”? Hvordan kan vi være autentiske sammen uden fordømmelse? Der vil være både individuelle og praktisk arbejde i gruppen for at øve færdigheder og øvelser der vil aktivere dine sanser og øvelser der vil skærpe din opmærksomhed på krop, følelser, grænser og fuldt nærvær.
Programmet:
Workshop begynder lørdag kl 10.00 Frokost 12-13 Workshop 13.15 – 18.00 (inkl kaffe/te/kage/frugt-pause) Cosy hour drink 18:30-19:30 Morgenmad 8-10 Check-ud kl 12:00
Medbring egen yogamåtte, tøj der er rart at bevæge sig i, et tæppe og en pude. Der er også mulighed for at bestille spa til en fordelagtigt pris i forbindelse med opholdet, da hotellet også huser en den lækre Ni´mat spa.
For mere info om hotelopholdet kontakt Simona 30201094.
For info om selve workshoppen kontakt Signe 23826115
Læs om Signe her: www.Sexologsigne.dk
Pris per person 3995kr